Kilka porad o tym, jak polepszyć stan swojego zdrowia

zdrowe witaminy

O zdrowie powinien dbać każdy. Młody, starszy, pracujący czy uczeń. Jest to rzecz dla nas najcenniejsza. Niestety, w obecnych czasach mało kto interesuje się tak naprawdę tym, jak o nie zadbać, a swoją wiedzę bazują na reklamach telewizyjnych, które często kłamią. Co gorsza, lekarze potrafią spreparować badania tak, aby wyszło na korzyść firmy, które je dotuje. Świat medyczny niestety jest dość mocno skorumpowany i nie każdy lekarze chce za wszelką cenę pomagać ludziom. W jaki sposób można samemu o siebie zadbać?

Przede wszystkim należy zacząć od podstaw, czyli skończenia ze wszystkimi szkodliwymi nałogami. Nałogowe palenie papierosów czy picie alkoholu są bardzo brzemienne w skutkach. Oba nałogi w dużym stopniu przyczyniają się do powstawania nowotworów. Przez alkohol można dostać również innych ciężkich chorób, jak chociażby marskość wątroby. Nałogi to nie tylko alkohol i papierosy. Mowa również o narkotykach, które są zabójcze. Należy pamiętać, że dość błahe uzależnienia, jak np. uzależnienie od słodyczy, ma bardzo szkodliwe działanie, które może prowadzić do wielu bardzo ciężkich chorób.

Następnie, warto skończyć z siedzącym trybem życia

Większość osób jest na żywieniu węglowodanowym, które w nadmiarze są odkładane w tkance tłuszczowej, czego efektem jest otyłość. Otyłość niestety jest epidemią XXI wieku. Jest to poważna choroba i załamuje fakt, że coraz więcej dzieci cierpi na otyłość. Ciężko jednak winić za to rodziców, ponieważ o żywieniu nie uczą nas w szkołach.

Nie można zapomnieć również o mikroskładnikach

Witaminy wzmacniające odporność oraz wpływające na wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie człowieka są kluczowe. Dlatego warto zaopatrzyć się w porządne suplementy, ale nie można zapomnieć o odpowiedniej diecie, która powinna być bogata w jaja czy wątróbkę, które są dla organizmu jak skarb.

Chcąc zadbać o zdrowie nie należy brać się za to dopiero kiedy poczujemy się źle. Jest to nasz najcenniejszy skarb, o który powinni dbać wszyscy bez wyjątku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.